تبليغاتX
? نوشته هاي عاشقانه،عاشقانه ها ،عکس عشقي،عکسهاي عشقي،عکس عاشقانه،عکسهاي عاشقانه،شعر عشقي،شعر عاشقانه،متن عاشقانه،متنهاي عاشقانه،دست نوشته هاي يک عاشق،عاشق تنها، ادیبانه
ادیبانه
مقالات و دیدگاه های ادبی- نمونه سوال و نکات مهم کتاب های زبان و ادبیات فارسی
ادیبانه

به نام خداوند لوح و قلم
این رسانه ی الکترونیکی، بر اساس حسّ مسئولیِّت نسبت به فرهنگ و تمدن ایران و ایرانی و در راستای بالندگی زبان فارسی که بارزترین نمادهویّت ملّی ماست، ایجادشده است. امیـــد است که دبیران،دانش آموزان و سایر علاقمندان در پویایی این رسانه ما را یاری نمایند.
مدیر وبلاگ : اســداله حـیــرانـی

خانه | آرشيو | ايميل
امکانات و ابزارها

آرشيو نوشته ها
لينک دوستان
نوشته هاي پيشين
طبقه بندي موضوعي
امکانات ويژه
کد آمار را اينجا بگذاريد
پشتيباني

قالب اين وبلاگ توسط آرش ايزدمهر با استفاده از قالبساز آنلاين طراحي شده است.

Powered by
آرش ايزدمهر
Online Template Builder
نمونه ی یک طرح درس
 

به نام خداوند جان و خرد

مشخصات كلي : طرح درس روزانه دبيرستان ....

عنوان : زبان فارسي 2       درس: ساختمان فعل         صفحات  : 66تا73        پايه: دوم   رشته : تجربي       زمان تدريس: 90دقيقه            تاريخ : 18/9/86      نام مدرس:  .....   

مدرك تحصيلي : .......    

مهارت هاي قبل از تدريس

 

 

 

 

تحليل آموزشي(رئوس مطالب)

ساختمان فعل (فعل ساده-تكواژ-فعل پيشوندي –وندهاي صرفي و اشتقاقي – فعل مركب – راههاي تشخيص فعل مركب – فعل كمكي (معين) ) – بن فعل -

هدفهاي كلي درس

آشنايي با ساخت فعل و اجزاي سازنده ي آن – تشخيص فعل مركب از ساده و پيشوندي – آشنايي با فعل هاي كمكي كه در بعضي زمانهاي افعال به كار مي روند مثل ماض نقلي – بعيد – و...  آشنايي با بن فعل هاي ساده و مركب -

هدفهاي رفتاري

آشنايي با ساختمان فعل – انواع فعل از نظر ساخت – آشنايي با تكواژ و وندهاي صرفي و اشتقاقي – تفاوت فعل ساده و پشوندي- تشخيص فعل مركب در جمله – مثال در مورد فعل مركب در جمله و خارج از جمله – بخش و جايگاه فعل كمكي در زمان افعال – آشنايي با بن ماضي ، مضارع ، فعل هاي ساده ، پشوندي و مركب

پيش دانسته ها

آشنايي دانش آموزان با انواع فعل از جهت ساخت و رابطه اين بحث با درس هاي قبلي از طريق پرسش از دانش آموزان

ارزشيابي ورودي

چون هدف از ارزشيابي تشخيصي تعيين نقطه شروع درس است در مورد ميزان آشنايي دانش آموزان با فعل و اجزاي سازنده ي آن پرسش هايي مطرح مي شود كه هر كدام از افراد مي توانند جوابگو باشند.

نتيجه

نظرات تك تك آنان را مورد نقد و بررسي قرارداده و در نهايت به يك جمع بندي و نتيجه گيري كه منجر به شروع درس جديد شود مي رسيم

انتخاب رسانه آموزشي متناسب با موضوع

كتاب درسي – تخته سياه – گچ سفيد و رنگي

روش

انتخاب روش تدرس مناسب

پرسش و پاسخ – توضيحي – همياري و گروهي

مهارت هاي ضمن تدريس

 

سلام واحوال پرسي و حضور و غياب دانش آموزان و بررسي وضعيت ظاهري و روحيه دانش آموزان رسيدگي به تكاليف

3دقيه

 

اجراي ارزشيابي ورودي: ارائه چند سئوال به دانش آموزان از دروس گذشته كه  مي تواند به صورت يك امتحان كوچك باشد

8دقيقه

مرور مطالب گذشته:مروري بر دروس  گذشته دستورو ارتباط آن با درس جديد

5دقيقه

آماده سازي و ايجاد انگيزه : آماده سازي دانش آموزان براي شروع تدريس و وادار نمودن آنها به تفكر و تحليل در مورد درس جديد.

2دقيقه

معرفي موضوع درس امروز: عنوان و تيتر مطالب درس بايد روي تخته نوشته شود : «‌آشنايي با ساختمان فعل و انواع فعل از نظر ساخت »

1دقيقه

ارائه درس جديد: افراد كلاس را به گروه هاي 5 يا 6 نفره تقسيم مي كنيم :  الف: تقسيم كار و آمادگي فردي    ب: تبادل نظر افراد گروه با گروه هاي ديگر

30

دقيقه

فعاليت هاي فردي دانش آموزان: به دانش آموز گفته مي شودكه درس رابه صورت انفرادي مطالعه كند و نظر خود را ارائه دهند.

10دقيقه

فعاليت هاي گروهي دانش آموزان: 1- دانش آموزان پاسخ هاي فردي خود را در گروه مطرح كنند و در مورد پاسخ درست به توافق برسند 2- سئوالات را در اختيارآنها قرار داده تا پاسخ هاي فردي و گروهي را نمره گذاري كرده تا توسط معلم تجزيه و تحليل و نتايج كار مشخص شود.

20

دقيقه

جمع بندي و نتيجه گيري از درس جديد: توضيح خلاصه درس و ذكر مثال هاي خارج از كتاب ( موارد مشابه ) توسط دانش آموزان

3دقيقه

ارزشيابي پاياني : طرح سوال هاي كوتاه پاسخ از دانش آموزان در مورد درس ارائه شده

6دقيقه

مهارت پاياني

تعيين تكليف :

تعيين تكليف براي دانش آموزان درباره فعل و ساختمان آن و حل تمرين هاي آن و مطالعه درس بعدي براي آمادگي بيشتر 

 

2دقيقه

 

 

 

 


[ ]
+
نوشته هاي عاشقانه،عاشقانه ها ،عکس عشقي،عکسهاي عشقي،عکس عاشقانه،عکسهاي عاشقانه،شعر عشقي،شعر عاشقانه،متن عاشقانه،متنهاي عاشقانه،دست نوشته هاي يک عاشق،عاشق تنها،